تسلا خودرویی تمام برقی

بهترین موتورهای حال حاضر جهان در بهترین شرایط بازده ۴۰ درصدی دارن و این یعنی اینکه در بهترین شرایط هم شما ۶۰ درصد بنزین رو هدر می دید. و این یعنی بیش از ۶۰ درصد منابع تجدید ناپذیر نفتیه دنیا درحال هدر رفتنه. و این انگیزه ای شد برای تولید فناوری های میکروهیبریدی (که اخیرا سمند سورن رو هم دارن به همین فناوری مجهز می کنن) و موتور های فول هیبریدی که دارای دو موتور برقی و بنزینی در کنار هم بود.

اما شرکت خودروسازی آمریکایی تسلا پا از این فراتر گذاشت و برای اولین بار یه سوپراسپرت واقعی تماما برقی تولید کرد تا اثبات کنه که خودروهای برقی هم می تونن جای خودروهای بنزینی رو بگیرن. اما تسلا معایبی هم داشت که بزرگترینش باتری سنگین و بزرگی بود که روش سوار کرده بودن و ایراد دیگه ی تسلا قیمت بالای اون بود. ولی با این وجود تسلا طرفدارای زیادی پیدا کرد و در کارش موفق بود.

حالا قراره مدل جدیدی از تسلا در سال ۲۰۱۱ تولید بشه به نام تسلا مدل S که یه سدان ۴ در برقیه که با یک بار شارژ می تونه تا ۲۵۰ کیلومتر رو راه بره و اگه باهاش آرومتر برونید شاید دوبرابر هم کار کنه. خوب با ماشینی که ۵۰ لیتر حجم باکشه و بفرض ۷ لیتر مصرف سوخت داره می شه ۷۱۴ کیلومتر راه رفت یعنی تقریبا ۳ برابر. ولی مهم اینه که دیگه برای شارژ مجدد ناشین نیازی به پمپ بنزین ندارید و پیریز بقالی سرکوچه هم می تونه یه پمپ بنزین ارزان و خوب باشه. شتاب صفر تا صدش هم زیر ۶ ثانیه هستش و ماکزیمم سرعتی هم که می تونه طی کنه ۲۱۰ کیلومتر بر ساعته.

خوب از یه ماشین خوب دیگه چه انتظاری می شه داشت؟؟؟؟

با سه جور ولتاژ هم شارژ می شه. ۱۱۰ و ۲۲۰ و ۴۴۰ ولت که اگه به برق ۴۴۰ ولت وصلش کنید در عرض ۴۵ 

دقیقه فول شارژ خواهد شد.

تسلا قراره با قیمتی حدود ۵۰ هزار دلار تولید بشه. و اگه یه روزی ورود خودروهای برقی به کشور آزاد بشه می تونید با قیمتی کمتر از ۱۰۰ میلیون از یه رانندگی پاک با تسلا لذت ببرید.

گالری عکس تسلا: